Chat with us, powered by LiveChat

Aranżacja mieszkania – prosto i praktycznie

Aranżacja mieszkania  stanowi wyzwanie ale może być też niezwykłą przyjemnością i przeżyciem. Jeśli dobrze się zorganizujemy i wszystko zaplanujemy oszczędzimy sobie niepotrzebnego stresu i niepotrzebnych wydatków. W mieszkaniu dobrze urządzonym wszystko powinno mieć swoje miejsce. Warto postawić na minimalizm. Nie ilość dodatków i poustawianych bibelotów czynić będzie wnętrze przytulnym i nadawać domowego charakteru. Zbyt duża ich ilość wręcz przeciwnie może wprowadzić niepotrzebny chaos i stworzyć wrażenie zagracenia. A nie taki przecież efekt chcemy osiągnąć. Zależy nam na przestrzeni i optycznym powiększeniu wnętrza.

 

salon z kuchnia,biale meble kuchennezdj. Fabryka Projektów

Urządzamy mieszkanie

Po pierwsze – dobry plan to połowa sukcesu. Wykonujmy aranżacje mieszkania krok po kroku i we właściwej kolejności.  Jeżeli wiemy już jakie przeznaczenie będą miały poszczególne pomieszczenia w naszym mieszkaniu czas przyjrzeć im się z bliska. Musimy znaleźć dla każdego z nich najlepszy układ funkcjonalny. Żeby to zrobić musimy sprecyzować nasze potrzeby i oczekiwania z nimi związane. To bardzo ważne. Mieszkanie powinno być dopasowane do nas i do naszego stylu życia. Ma być nam wygodnie. Mamy czuć się w nim komfortowo. Mieszkanie ma sprawiać , że będziemy w nim wypoczywać, nabierać sił i energii.  Kolejną decyzją jaką musimy wybrać styl aranżacji mieszkania. Mieszkanie powinno być urządzone spójnie. Pod wybrany styl wybierać będziemy kolorystykę, meble, dodatki, elementy dekoracyjne.

 

aranzacja salonu z kuchniazdj. Fabryka Projektów

Aranżacja mieszkania

Bez względu na to w jakim stylu urządzamy swoje mieszkanie trzymanie się kilku uniwersalnych zasad pomoże nam w osiągnięciu wymarzonego efektu. Po pierwsze mądrze łączmy kolory. Wybierzmy jako bazowe te uniwersalne stonowane jak na przykład biel, szarość, beż. To kolory z jednej strony ponadczasowe , z drugiej zaś stanowić będą idealną podstawę do wprowadzenia mocniejszych akcentów. Takie podejście pozwoli nam również w prosty, niedrogi sposób dokonywać metamorfoz mieszkania chociażby poprzez zmianę kolorystyki dodatków. Po drugie nie zagracajmy mieszkania zbędnymi meblami czy dekoracjami. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Stwórzmy sobie przestrzeń, powiększy nam to optycznie mieszkanie. Pochowajmy zbędne rzeczy, te mało używane. Posegregujmy w pudełka, kosze. Trzecią ważną zasadą jest światło to naturalne i oświetlenie wnętrza mieszkania. Nie bójmy się go. Nie zapominajmy też o lustrach , które optycznie powiększają przestrzeń.

 

aranzacja mieszkania,aranzacja salonuzdj.Fabryka Projektów

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *