Chat with us, powered by LiveChat

Aranżacja wnętrz. Nowocześnie urządzone wnętrza.

Aranżacja wnętrz wymaga pomysłu, rozplanowania układu funkcjonalnego, dopasowania do potrzeb i stylu życia mieszkańców. To również odpowiedni dobór zarówno faktur, materiałów, elementów wykończeniowych jak i dekoracyjnych by mieszkanie było urządzone estetycznie i spójnie stylistycznie.

W aranżacji wnętrz liczy się każdy nawet najmniejszy detal. Urządzając mieszkanie w stylu nowoczesnym musimy wszystko dobrze przemyśleć, zaplanować i wszelkie czynności wykonywać w odpowiedniej kolejności. Niech nic nie będzie dziełem przypadku. Dla nie jednego z nas wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym nazbyt surowe, zbyt zimne. Na pewno nie będzie się w nich czuła dobrze osoba ceniąca sobie przytulne wnętrza z dużą ilością dodatków, dekoracji czy drobiazgów. Mieszkanie w stylu nowoczesnym jest przestronne, oszczędne w swojej formie i pełne światła. Czym wyznacza się styl nowoczesny w aranżacji wnętrz? Jak urządzić nowoczesne wnętrze? Jakie materiały i kolorystykę wybrać?

Aranżacja wnętrz. Nowocześnie urządzone wnętrza.

Nowoczesna aranżacja wnętrz

W nowoczesnej  aranżacji wnętrz stawiamy na praktyczne, funkcjonalne rozwiązania. Im więcej wolnej przestrzeni we wnętrzu tym lepiej. Preferujemy otwarte przestrzenie dlatego coraz popularniejsze w naszych domach stało się połączenie – salon z kuchnią lub aneks kuchenny w salonie a nawet otwarcie przestrzeni poprzez połączenie salonu z kuchnią i holem. Styl nowoczesny sprawdzi się nie tylko w dużych domach czy mieszkaniach o dużym metrażu ale i w tych mniejszych mieszkaniach. Nowoczesna aranżacja wnętrz stawia na praktyczność, wygodę i prostotę. Nie ma tu miejsca na zbędne przedmioty, poustawiane na wierzchu bibeloty. Wszystko ma mieć swoje miejsce. Wnętrze w stylu nowoczesnym ma być minimalistyczne, uporządkowane ale i wyraziste. W nowoczesnej aranżacji wnętrz istotnym elementem jest również światło. Styl nowoczesny lubi zestawienie różnych materiałów i form jak na przykład beton, drewno, szkło, metal czy tworzywa sztuczne. Podstawowa paleta kolorystyczna w nowoczesnym wnętrzu to biel, szarość, czerń, beż uzupełniane mocniejszymi akcentami kolorystycznymi. Wszystko musi być wyważone i ze smakiem, bez przesady. Dodatki i dekoracje w aranżacji w stylu nowoczesnym mają być wisienką na torcie a nie jej  wyznacznikiem.

Jedną z odmian stylu nowoczesnego jest minimalizm którego motywem przewodnim jest „ mniej znaczy więcej” celebruje oszczędność formy, prostotę i nade wszystko funkcjonalność.

Sposobów i pomysłów na nowoczesne aranżacje wnętrz jest mnóstwo. Jeśli nie wiemy jak urządzić nowoczesne wnętrza warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz , który wykona w oparciu o nasze oczekiwania projekt wnętrza. Będziemy mieli pewność, że mieszkanie jest zagospodarowane funkcjonalnie i zaaranżowane w nowoczesnym stylu.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *