Chat with us, powered by LiveChat

Kuchnia urządzona w stylu skandynawskim

Kuchnia urządzona w stylu skandynawskim. Styl skandynawski w dzisiejszych czasach zyskał wielu sympatyków i jest niezwykle popularny. Co na to wpływa? Otóż styl skandynawski cechuje się prostotą, minimalizmem, naturalnością i otwartością. Urządzając kuchnie w stylu skandynawskim  powinniśmy trzymać się kilka prostych zasad a uzyskamy niebanalny wygląd i funkcjonalne, poukładane wnętrze. Styl skandynawski sprawdzi się w każdej kuchni.  Jeśli boimy się samodzielnego urządzania naszej kuchni możemy zwrócić się do profesjonalistów o pomoc. W internecie znajdziemy firmy zajmujące się projektowaniem wnętrz. Ciekawą oferta jest możliwość wykonania projektu zdalnie – online.  Zaoszczędza nam to czasu i kosztuje znacznie mniej niż w standardowym biurze projektowym. Tu znajdziesz przykładową ofertę tego typu. 

kuchnia w stylu skandynawskim,białe meble, drewniany blat,barek w kuchni

Kolory – Styl skandynawski

Styl skandynawski to biel, szarość, dla ocieplenia drewno. Z dodatków nadających wnętrzu charakteru dobrym wyborem będzie turkus, mięta. W kuchni skandynawskiej istotną rolę odgrywają oświetlenie , same meble kuchenne jak i dodatki

Meble kuchenne –  Styl skandynawski

W stylu skandynawskim meble kuchenne powinny mieć proste formy, szafki, półki i szuflady powinny być w jasnych odcieniach najczęściej w kolorze białym. Jeśli chodzi o blaty, sprawdzonym pomysłem będzie blat z naturalnego drewna , który nada wnętrzu klimatu, przytulności i je ociepli.

białe meble kuchenne, projekt kuchni skandynawskiej

Dodatki i dekoracje – Styl skandynawski

Proste dodatki w kuchni skandynawskiej będą odgrywać bardzo dużą rolę. Dzięki nim nasze wnętrze posiadać będzie charakter. Takimi dodatkami mogą być doniczki i ich osłonki, pojemniki dekoracyjne, relingi, tablice kredowe, drewniane deski

Ustawienie kuchni – Styl skandynawski

W małej kuchni nie istnieją żadne przeciwwskazania do zastosowania w niej stylu skandynawskiego. Pamiętać jedynie musimy by nie zagracać małej kuchni. Skandynawia to prostota, ład, porządek. Nie przesadzajmy więc z dodatkami i niepotrzebnymi rzeczami na wierzchu. W małej kuchni zastosować możemy wielofunkcyjne meble.

Kształt litery L w kuchni

Taki  kształt kuchni sprawdzi sie na pewno w wąskim pomieszczeniu. Chcąc wykorzystać każdą wolną przestrzeń warto pomyśleć o wykonaniu mebli na wymiar zabudowanych pod sam sufit. Niech nie będą to meble ciężkie a proste, w delikatnej formie w jasnym kolorze.

Kuchnia w kształcie litery U

W kuchniach o większym metrażu sprawdzi się układ mebli kuchennych w kształcie litery U. Styl skandynawski w takiej kuchni da jej dodatkowo wrażenie przestronności poprze jasne meble. W kuchni w kształcie litery U z powodzeniem wyznaczymy strefę gotowania oraz roboczą. W takim układzie po jednej stronie znajdują się sprzęty AGD po drugiej blaty robocze.

Kuchnia z wyspą w stylu skandynawskim

Kuchnia z wyspą jest dziś popularnym i pożądanym rozwiązaniem . Jest praktyczna i funkcjonalna. Stanowić może część kuchni bądź oddzielać kuchnię od salonu. Może być ciekawym sposobem na powiększenie niewielkiej kuchni lub otwarcie przestrzeni i spowodowanie otwartości w naszym mieszkaniu. Wyspa może być dodatkowym blatem roboczym, stanowić miejsce do spożywania posiłków. Możemy umieścić na niej również zlewozmywak a pod nią zmywarkę bądź płytę grzewczą z piekarnikiem. Możliwości jest wiele wszystko zależy od nas, od tego czego potrzebujemy.

tablica kredowa w kuchni, wyspa w kuchni, biała kuchnia

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *