Chat with us, powered by LiveChat

Łazienka – różne odsłony

Łazienka i jej różne odsłony. Łazienka czy mała czy duża metrażem powinna być urządzona funkcjonalnie i estetycznie.

Jaki styl będzie pasował do naszej łazienki?

Jedno jest pewne , nie powinien odbiegać od całości wystroju mieszkania. Poza tym musimy wziąć pod uwagę jej metraż.  Nie wszystko będzie dobrze się prezentowało w małej łazience a inaczej mówiąc są style w których jej wystrój jest wskazany. Do wyboru mamy  :

Łazienki minimalistyczne  / skandynawskie 

Czyste linie i prosta paleta kolorów. Jak najmniej bibelotów i rzeczy na wierzchu. Łazienka  w stylu skandynawskim to  biele , szarości i drewno.

Łazienki w stylu eklektycznym   

Tym lepiej im bardziej kolorowo. Uwaga – nie przesadźmy !!!!

Łazienki nowoczesne   

Biel, szarości, czarny, turkus, szkło. Elementy proste i eleganckie.

Łazienki w stylu wiejskim   

Projekt łazienki w odcieniach bieli i pasteli . Dotyczy to zarówno ścian , mebli jak i podłóg. Tu panuje domowa atmosfera wrażenie przytulności i komfortu. Dodatki to  na przykład krzesła rattanowe, plisowane zasłony

Łazienki rustykalne   

Drewno jest motywem przewodnim. Wanny umieszczamy wolnostojące. Elementami dekoracyjnymi będą na przykład aluminiowe wiadra służące za kosz na brudną bieliznę lub  metalowe doniczki kwiatowe.

łazienka z cegła, czarny w łazience, łazienka w stylu nowoczesnym, czarne płytki w łazience, drewno w łazience, projekt łazienki nowoczesnej

łazienka biała z drewnem, szara łazienka drewno w łazience, nowoczesna łazienka

Co wybrać na ścianę i podłogę do łazienki?   

Najbardziej popularne będą  płytki położone od podłogi po sufit ponieważ są łatwe do utrzymania w czystości w przeciwieństwie do farby, którą trzeba odświeżać . Inną opcją są  tapety łazienkowe tak zwane zmywalne gatunki tapet. Ich zwolenników przekonuje że są  odporne na wilgotne i mokre warunki , które w łazience są standardem. Dla chcących czegoś nowego pojawia się opcja pokrycia ścian tynkiem strukturalnym lub farbami emulsyjne akrylowo-lateksowymi. Co do podłóg również najczęściej wybieraną  opcją są płytki ceramiczne. Innym rozwiązaniem są drewniane, betonowe podłogi będące łatwe w utrzymaniu i nadające zupełnie innego klimatu. We wnętrzu minimalistycznym beton jest idealny ,drewniana podłoga to idealne dopełnienie stylu rustykalnego i klasycznego.

Jakie wybrać kolory ?   

Kolor w łazience zależy od jej metrażu, tego czy są w niej okna, skosy. Poleca się by do małej  łazienki wybierać jasne kolory . W tych większych sprawdzą się zarówno brązy, czernie jak i żywe kolory.

cegła w łazience, biała łazienka z cegła, projekt nowoczesnej łazienki, nowoczesna łazienka

Jaką dobrać umywalkę ? Ich wymiary, rodzaje i kształty.

Dziś mamy w czym wybierać Do wyboru mamy sporo zarówno kształtów jak i rozmiarów umywalek. Rozmiary umywalek sklasyfikować można na te małe o przeciętnej szerokości między 35 i 40 cm, średnie o szerokości 45, 50, 55 lub 60 cm oraz duże  – 100 cm ale nie więcej niż 180 cm.   Kształty są zarówno owalne, okrągłe jak i podłużne i kwadratowe.

Wanna czy prysznic co lepsze ?

Decydując o tym powinniśmy wziąć pod uwagę styl naszego życia i nasze potrzeby. Pamiętajmy ze ma być to pomieszczenie komfortowe i funkcjonalne Prowadząc bardzo aktywy styl życia lepsza okaże się kabina. jest to tez opcja bardziej ekonomiczna.

biała łazienka, łazienka nowoczesna w jasnych kolorach, drewno w nowoczesnej łazience

łazienka w stylu skandynawskim, nowoczesy wystórj łazienki, łazienka szara projekt nowoczesnej łazienki

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *