Chat with us, powered by LiveChat

Salon z kuchnią – zalety i wady

Salon  z kuchnią ma swoje niewątpliwe zalety  i  wady. Do zalet możemy zaliczyć  otwartą  przestrzeń, wrażenie większej przestrzeni, swobodę ruchu, wspólne spędzanie czasu z rodziną pomimo wykonywania innych czynności. Wśród wad wymienia się rozchodzenie się dźwięków i zapachów dobiegających z kuchni do salonu oraz bałagan kuchenny na oczach gości. Istnieją  jednak i na to sposoby.

Co raz więcej osób staje się zwolennikami łączenia salonu z kuchnią.  Zmienił się nasz styl życia. Potrzebujemy więcej przestrzeni, częściej niż kiedyś nasze domy są otwarte na przyjmowanie gości. Kuchnia przestałą być już zamkniętą klitką do której baliśmy wpuszczać się gości. Dziś jest częścią wystroju domu. Nie chcemy się już zamykać, chcemy być otwarci.Salon z kuchnią to idealny wybór  dla rodzin z dziećmi, osób przyjmujących często gości. Decydując o tym czy chcemy mieć w naszym mieszkaniu aneks kuchenny czy kuchnie otwartą na salon powinniśmy mieć na uwadze rozstaw,metraż mieszkania ,nasze możliwości finansowe nasz styl życia i  upodobania.  Następnie określić musimy styl w jakim chcemy by zaaranżowany został salon z kuchnią czy ma być to przykładowo styla klasyczny,nowoczesny a może ,glamour ,skandynawskim lub industrialnym.  Każdy z wymienionych stylów  czymś się wyróżnia, ma jakieś zasady  jaki wybierzemy zależy już tylko od naszego gustu. Dziś niezwykle popularnym stał się styl skandynawski.  Jeśli jesteśmy w sytuacji w której resztę mieszkania mamy już urządzoną a remontujemy tylko salon z kuchnia pamiętajmy  że nie może on odbiegać stylistycznie od reszty mieszkania. Jeśli już się na coś zdecydowaliśmy  to przechodzimy do wyboru kolorystyki , rodzaju mebli i dodatków. Zachowajmy pewne zasady salon z kuchnią ma być spójny, stylistycznie do siebie nawiązywać. Możemy czerpać inspiracji z gazet, programów i internetu ale pamiętajmy , że nie zawsze to co na zdjęciu pięknie wygląda u nas się sprawdzi.

Zamieściłam kilka ciekawych aranżacji salonu z kuchnią i salonu z aneksem kuchennym wykonanych w rożnych stylach i w mieszkaniach o rożnym metrażu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *